FirstHorseOnTheMoon.com

Rabaty do 70% w Strefie Niskich Cen

Rabaty do 70% w Strefie Niskich Cen

Strona główna » Sklep » KOŃ » Pielęgnacja konia » Zestawy » Maść na grudę i płyn do strzałek do pielęgnacji końskich kopyt
PROMOCJA

Maść na grudę i płyn do strzałek do pielęgnacji końskich kopyt

110,00 

Maść na grudę i płyn do strzałek do pielęgnacji końskich kopyt i skóry nóg: Black Horse Mud Fever i preparat Dry Hoof Spray.

Dostępność: Na stanie

Dwa preparaty do pielęgnacji kopyt i skóry nóg:
Maściowa kuracja na grudę Black Horse Mud Fever 
Płynny preparat Dry Hoof Spray

Maściowa kuracja na grudę Mud Fever

Maściowa kuracja na grudę Black Horse Mud Fever przeznaczona jest dla skóry koni zaatakowanej tzw. grudą, egzemą skórną oraz podatnej na pękanie. Specjalnie dobrane składniki pozwalają na kompleksowe działanie preparatu w walce z grudą. Zawartość allantoiny i wazeliny umożliwia delikatne, ale skuteczne usunięcie strupów. Olejek z drzewa herbacianego oraz ekstrakty roślinne pozwalają na przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antyseptyczne i łagodzące działanie kuracji. Unikalny kompleks sporządzony na bazie aloesu i olei mineralnych wspomaga proces regeneracji tkanek, gojenia i zabliźniania ran. Preparat w miejscu nałożenia tworzy cienką wodoodporną warstwę, która stanowi dodatkową ochronę dla skóry przed wnikaniem  niepożądanych czynników zewnętrznych.

Pojemność: 500 ml

Stosowanie:
Przed nałożeniem kuracji skóra powinna być oczyszczona i wysuszona. Kurację maściową Black Horse należy obficie nakładać na uszkodzone partie skóry, a następnie bardzo delikatnie wetrzeć.

W czasie kuracji: przez pierwszy tydzień 2 x dziennie, następnie 1 raz dziennie do ustąpienia strupów i dalej 2 x w tygodniu do całkowitego wygojenia skóry.

Profilaktycznie: zawsze przed wyjściem na padok w wilgotne i deszczowe dni. Ochronnie w zależności od potrzeb i stanu skóry konia.

Preparat na strzałki Dry Hoof Spray

Płynny preparat Dry Hoof Spray do pielęgnacji okolic rowków strzałkowych i podeszwy kopyta. Do stosowania każdorazowo po korekcji kopyt, przy rozczyszczaniu kopyt u koni stojących na wilgotnym podłożu, w przypadku wystąpienia problemu gnijących strzałek. Kompozycja siarczanów miedzi, cynku i glinu wykazuje działanie ściągające, antyseptyczne i przeciwzapalne. Likwidując bakterie i grzyby usuwa również nieprzyjemny zapach, który towarzyszy problemowi gnicia.

Dry Hoof Spray jest polecany w profilaktyce kopyt jak również w zaawansowanych przypadkach gnicia strzałki kopytowej. Poprawa widoczna już po 3-4 dniach stosowania. Idealne uzupełnienie kuracji Pastą siarczanową Black Horse w przypadku problemów gnijących strzałek.

Pojemność: 300 ml

Stosowanie:
Preparat należy stosować w zależności od indywidualnych skłonności zwierzęcia do występowania problemów strzałkowych oraz od warunków, w których na co dzień przebywa koń w stajni i na padoku.

Jako kuracja: Stosować codziennie przez 7 dni, a następnie 2-3 razy w tygodniu dla zapewnienia ochrony podeszwy i strzałki kopytowej.

Profilaktycznie: stosować 1-2 razy w tygodniu.

Unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą. Używać w rękawiczkach. Chronić przed działaniem mrozu. Nie stosować w pobliżu ognia.

Photo by Pavel Anoshin on Unsplash

Preparaty do ochrony skóry konia produkowane w Polsce

Wypielęgnowana skóra konia to dowód zdrowia

Waga 1 kg
Producent

Black Horse

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Maść na grudę i płyn do strzałek do pielęgnacji końskich kopyt”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart