Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 269,00 zł.
Wybór języka
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • 30 dni na zwrot towaru (gwarantowany zwrot pieniędzy)

Głównym zadaniem nauszników jest wyciszenie zbyt głośnych, gwałtownych i wysokich dźwięków lub wiatru w taki sposób, aby nie zagłuszać słuchu konia, nie powodować jego dezorientacji. To dobry pomysł dla zwierząt płochliwych oraz tych, które źle znoszą pojawienie się w nowym otoczeniu. 

Stanowią też uzupełnienie stylizacji konia i jeźdźca, w komplecie z czaprakiem.

Z szacunku dla środowiska zakupione artykuły dostarczamy zapakowane w papier, a karton do wysyłki jest wypełniany sianem lub sieczką makulaturową.

Koń jako zwierzę roślinożerne, przywykłe do życia w stadzie, jest usytuowany dość nisko w łańcuchu pokarmowym. W naturze poluje na niego wiele drapieżników, musi zachować nieustającą czujność – stąd wrażliwość na różnego rodzaju bodźce: dźwięk, wiatr, ruch. Każdy z nich może spowodować nagłą panikę i próbę ratowania się ucieczką – to naturalna reakcja na zagrożenie. Zawsze może to być niebezpieczne, ale szczególnie dokuczliwe jest w czasie zawodów jeździeckich. Dużo ludzi, innych zwierząt, nowych zapachów, grająca głośno muzyka, to czynniki potęgujące stres u konia.

W tej sytuacji bardzo pomocne okazują się nauszniki dla konia – niwelują szum wiatru, tłumią hałas, chronią przed owadami. Używając ich usuwamy rozpraszacze, co pozwala koniowi skupić się na treningu i wykonywaniu zadań. Nie bez znaczenia jest też walor estetyczny: mogą stanowić dopełnienie stylizacji, stanowić piękny komplet z czaprakiem i owijkami lub ochraniaczami.

Jakie nauszniki dla konia wybrać?

Nauszniki dla koni mogą być wykonane z różnych surowców: tkanina, przędza, i z użyciem różnych technik: szyte, robione na szydełku, w wariantach mieszanych. Produkuje się je z neoprenu, siatki dystansowej, bawełny. Mogą być elastyczne lub dopasowane, szyte na miarę. Przy ich wyborze zawsze należy brać pod uwagę dobrostan konia – części zakładane na uszy koniecznie muszą przepuszczać powietrze, aby nie dopuścić do przegrzania.

Ważnym parametrem jest rozmiar nauszników – najczęściej dostępne są wersje pony, cob i full. Jednak szczególnie w przypadku małych kucyków konieczne może się okazać zamówienie nauszników na miarę. Zachęcamy do skorzystania z wyboru personalizowanych nauszników, w tym przypadku czas realizacji zamówienia jest nieco dłuższy, ale otrzymujemy produkt dokładnie dopasowany do potrzeb. Nauszniki muszą umożliwić zwierzęciu swobodne poruszanie uszami, a więc powinny być dobrze dopasowane, przylegać oraz nie przesuwać się.

Najczęściej nauszniki dobierane są do czapraka – szyte z tej samej tkaniny, z dzianiny w pasującym kolorze, dekorowane w ten sam sposób 

Z szacunku dla środowiska zakupione artykuły dostarczamy zapakowane w papier, a karton do wysyłki jest wypełniany sianem lub sieczką makulaturową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl